-
Bongaa! ImagePark.biz Hauskat videot Pikavippi
 
Etusivu Kirjoitukset Kirjoita Jäsenet Info Linkit Keskustelu

Kirjoitukset

ystävän menetys

rose, 28.08.2008 18:11
Katsottu 3811 kertaa

Tilaisuuden jälkeen kävelin hautausmaalla, minulla oli sydän vaalla. Olinko todella vain tämän arvoinen, että jouduin menettämään hyvän ystävän rakkauden? Sinun piti kuolla, kun elämäsi oli tuolla. Mä muistan aina sua ystävä, kun hyvästi sanominen oli hyistävä.

Kommentit

Aapina, 28.08.2008 19:33

Ei näin. Ensinnäkin, pilkun jälkeen tulee väli. Otsikosta puuttuu iso alkukirjain. Ja mikä tämän piti olla? Runo? Tarina? Tässä ei kerrottu juuri mitään.

Aapina, 28.08.2008 19:35

Ah, tämän piti olla siis runo. Yleensä runoissa ei tekstiä laiteta yhteen putkeen, vaan näin: Tilaisuuden jälkeen kävelin hautausmaalla, minulla oli sydän vaalla. Joku nimikin tuolle tavalle muistaakseni on, mutta en nyt saa sitä päähäni. Muista tarkistaa kielioppiasiat ja kirjoituksen ulkoasu, ja pitempiä runoja!

-:-, 29.08.2008 9:01

Noh pientähän noi kieliopilliset on... Mutta runo on ihan kiva :P

Nimimerkki


Varmistuskoodi
Syötä kuvassa näkyvä varmistuskoordi tekstikenttään. Rekisteröityneiden jäsenten ei tarvitse tätä tehdä. Näin estämme kommenttispämmiä.
varmistuskuva
Kommentit


 
 
Copyright © Prologi.net, 2005-2010 | Tekstit ovat kirjoittajiensa omaisuutta | prologi@prologi.net